PONIEDZIAŁEK 30.01.2023

Śniadanie :

Zacierki na mleku. Pieczywo mieszane z masłem + szynka gotowana oraz pomidor malinowy, ogórek kiszony. Chipsy jabłkowe. Herbata owocowa.

Obiad :

Zupa – szpinakowa z ziemniakami i jajkiem + śmietaną. Naleśniki z serem + polewa truskawkowo – jogurtowa. Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek :

Kisiel żurawinowy z borówką amerykańską i jogurtem naturalnym. Mango. Herbata.

WTOREK 31.01.2023

Śniadanie :

Płatki kukurydziane z mlekiem. Pieczywo mieszane z masłem, pasta z jaj+ avocado+ papryka czerwona i rukola. Winogrono. Napar miodowo – cytrynowy.

Obiad :

Zupa : cytrynowa z ryżem. Ziemniaki, filet z ryby ,,Miruna” po grecku oraz plasterki pomidora. Kompot wiśniowy.

Podwieczorek :

Chałka drożdżowa z masłem. 1/4 pomarańcza. Kakao.

ŚRODA 25.01.2023


Śniadanie :

Grandi orzechowe z mlekiem. Pieczywo mieszane tj. chleb baltonowski + chleb żytni z masłem oraz pasta z łososia wędzonego + rzodkiewka, szczypior i pomidor. Ziarna dyni, słonecznika + rodzynki. Herbata z miodem.

Obiad :

Zupa – fasolowa. Kluski leniwe z masłem klarowanym + sałatka owocowa (brzoskwinie, kiwi, ananas świeży, pomarańcze). Kompot jabłkowy.

Podwieczorek :

Gofry z miodem. Winogrono. Mleko.

CZWARTEK 26.01.2023

Śniadanie :

Płatki jęczmienne na mleku. Pieczywo mieszane z masłem + pasztet z indyka, ser żółty, papryka, sałata i rukola. Marchewka do gryzienia. 1/4 jabłka. Herbata rumiankowa.

Obiad :

Zupa – krem z dyni z żurawiną i groszkiem ptysiowym. Ziemniaki, kotlet mielony oraz buraczki zasmażane, surówka z selera, papryki jogurtu i avocado. Kompot z czarnej porzeczki.

Podwieczorek :

Bułka z masłem i pastą vege z żurawiną. Mango. Kawa z mlekiem.

PIĄTEK 27.01.2023

Śniadanie :

Makaron z mlekiem. Pieczywo mieszane z masłem, 1/2 jajka, kabanosy + pomidorki koktajlowe, kiełki rzodkiewki. Mus jabłko- banan- truskawka- 100g. Herbata z cytryną + woda mineralna.

Obiad :

Zupa – ryżanka z natką. Ziemniaki – gołąbki mięsno – warzywne + kasza w sosie pomidorowym. Plasterki ogórka kiszonego. Kompot agrestowy.

Podwieczorek :

Budyń śmietankowy z sokiem malinowym. Herbata z miodem ,,Manuka”. 1/2 banana.