PAŹDZIERNIK

01.10

Wtorek

 

„Sadzimy {kwiata} na koniec lata” – ozdabianie przedszkolnych klombów wrzosami przyniesionymi przez dzieci       z grupy Średniaki B

02.10

Środa

godz. 10.00

 

„Przygody Pimpusia Sadełko” – wycieczka na przedstawienie teatralne do Centrum Promocji Kultury przy ulicy Podskarbińskiej 2 – grupy Średniaki B     i Zerówka

02.10

Środa

godz. 11.00

Wyjście do Folwarku Bródno , na warsztaty ” Stajnia, kurnik i obora. Kto się w tym budynku chowa.” – Średniaki A

02.10

Środa

12.30 grupy I i II

13.30 grupy IIIB i IV

Koncert muzyczny z instrumentami egzotycznymi- „Gadający bębenek”

02.10

Środa godz. 15.00

 

„Sensorki” – zajęcia zabawy sensoryczne w grupie I

     

04.10

Piątek

 

„Mój zwierzak” – rozmowy na temat zwierzaków w grupie Średniaki B

07.10

Czwartek godz. 9.30-11.30

Alpaki w przedszkolu

09.10

Środa

 

Wyjście do pobliskiej poczty i wysłanie listu z okazji Światowego Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego oraz Międzynarodowego Dnia Pisania Listów – grupa Średniaki B

10.10

 

Czwartek

Fotograf w przedszkolu

10.10

czwartek

 

„Drzewa w naszej okolicy” – spacer po najbliższej okolicy w celu oglądania i rozpoznawania wybranych gatunków drzew z okazji Światowego Dnia Drzewa – Średniaki B

11.10

Piątek godz. 8.30

 

Wycieczka autokarowa do Stadniny – grupa Zerówka i Średniaki B

15.10

Wtorek

„W poszukiwaniu Jesieni” – spacer po najbliższej okolicy – grupa I

15.10

wtorek

godz. 10.30

 

Światowy Dzień Mycia Rąk – „Mydło lubi zabawę” – zabawy z mydłem w grupie Średniaki B

 

 

 

21.10

 

 

 

Poniedziałek

 

 

 

„Zabawy ruchowe dla bosych nóżek” – Międzynarodowy Dzień bez Skarpetek w Grupie Średniaki B

23.10

Środa godz.10.00

 

„Baśń o królewnie Leciutkiej” – wyjście na przedstawienie do Centrum Promocji Kultury – grupa Średniaki B

24.10

Czwartek

 

Międzynarodowy Dzień Roweru w przedszkolu – zabawy na rowerach, Mini Karta Rowerowa – quiz.

LISTOPAD

05.11

Wtorek

godz. 11.15

 

„Nasz polski chleb” – teatrzyk Warszawski koliberek

05.11

Wtorek

godz. 15.00

 

„Warunki pozytywnej pochwały” warsztaty dla zapisanych rodziców

06.11

Środa

godz. 12.30-13.30

Koncert z instrumentami egzotycznymi – „Dźwięki lasu” – instrument fletnie

07.11

Czwartek

Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzone przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 354

08.11

Piątek

godz.11.11

 

Uroczyste odśpiewanie hymnu z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

(prosimy o ubranie dzieci w strój galowy)

     

08.11

Piątek

 

„Europejski dzień zdrowego jedzenia i gotowania” – ogólnoprzedzszkolne obchody

 

 

 

 

 

12.11

 

 

 

 

 

Wtorek

Godz. 9.00

 

 

 

„Dzień jeża” w grupie Średniaki B połączony z wyjściem do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

14.11

Czwartek

godz. 9.30-11.00

„P.S. z Serca i Ty zostań dobrym listonoszem” – akcja pisania listów do chorych dzieci.

18.11

Poniedziałek

godz.9.30-11

Warsztaty „Dokarmiamy ptaki” – zajęcia dla grup II, IIIA, IIIB i IV

18.11

Poniedziałek

 

„Dzień koła” – grupa I

20.11

Środa

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – zajęcia dotyczące praw dziecka w grupie średniaki B

Wyjście do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Radzymińskiej

21.11

Czwartek

 

Występ patriotyczny w Domu Pielęgnacyjno – Opiekuńczym przy ulicy Oliwskiej w Warszawie – grupa Zerówka

21.11

Czwartek

 

„Kraina twórczości” warsztaty plastyczne w grupie I

22.11

 

Piątek

Dzień kredki – ogólnoprzedszkolne obchody zorganizowane przez grupę Średniaki B

25.11

Poniedziałek

 

„Dzień Pluszowego Misia” – zajęcia organizowane w grupach w przedszkolu (tego dnia prosimy dzieci o przyniesienie swojego misia do przedszkola”

GRUDZIEŃ

04.12

Środa godz. 12.30 grupa I i II

Godz. 13.00 grupy IIIA, IIIB i IV

 

„Koncert muzyczny z instrumentami egzotycznymi” – „Świąteczne kolędowanie” instrument cytra.

04.12

Środa godz. 15.00

 

„Sensorki” – zajęcia dla zapisanych dzieci  i rodziców) organizowane w grupie I

04.12

Środa

 

„Dzień górnika” – grupa IV

05.12

Czwartek

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – rozpoczęcie zbiórki w ramach wolontariatu w przedszkolu na rzecz Schroniska dla Psów i Kotów na Paluchu (przynosimy karmę, koce i maskotki) do 20 grudnia 2019 r.

Akcja organizowana przez grupę Średniaki B.

09.12

Poniedziałek

godz. 9.30

 

„Mikołaj z dalekiej Północy” – wizyta Mikołaja w przedszkolu

(Teatr Warszawski Koliberek)

 

 

 

 

 

11.12

 

 

 

 

 

Środa

 

 

 

 

Jasełka

Grupa Średniaki B godz. 15.00 – „Rodzinne kolędowanie” – połączone        z warsztatami plastycznymi

 

Grupa Maluchy godz. 15.30 – Jasełka       i świąteczne warsztaty plastyczne z cyklu „W krainie twórczości”

12.12

Czwartek

 

Jasełka Grupa Średniaki A godz. 15.00

 

Grupa II godz. 15.30 „Elfy w fabryce Mikołaja” – warsztaty świąteczne

 

Jasełka w grupie IV godz. 16.00

13.12

Piątek

godz.10.30

 

Grupa II – wyjście do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Radzymińskiej      na zajęcia pt. „Jak powstaje książka” –    w ramach przedsięwzięcia Bajkopisarz

     

17.12

Wtorek

godz. 10.00

 

Wyjście do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Radzymińskiej w ramach projektu „Polscy poeci dzieciom” – grupa Średniaki B